Finanční plán

Doplněk Finanční plán je skvělý nástroj pro plánování, vyhodnocování a zobrazení účetních dat a to v přehledné formě, která je dobře čitelná i pro neúčetní.

Finanční plán pracuje čistě s účetními daty, je tedy nutné ve Variu vést účetnictví.

Výhody našeho řešení

  • Doplněk umožňuje nadefinovat vlastní přehledy či reporty, které budou vycházet z údajů účetnictví. Může pracovat i se středisky či divizemi.
  • Ke každému nadefinovanému reportu je možné naplnit pro jednotlivé měsíce plánované hodnoty na celý rok dopředu.
  • Při následném vyhodnocení doplněk vezme účetní data z Varia, vyplní je do tabulky a zároveň je i porovná s plánem. Je tedy okamžitě vidět, které položky plán splnily a které plán naopak nesplnily, nebo překročily.
  • Další zásadní výhodou je možnost ve finančním plánu prezentovat účetní data lidem, kteří účetní výkazy nečtou a číst ani nechtějí.

 

Finanční plán tak umožní připravit pro manažery například jen souhrnný pohled na pohledávky a závazky, stejně jako podrobný či částečně seskupený výkaz zisků a ztrát.
Finanční plán zkrátka slouží k plánování a následnému vyhodnocování dat a to jak pro lidi znalé účetnictví, tak také pro předkládání výsledků i plánů lidem, kteří účetnictví vůbec neznají.

 

Definice reportu je snadná. Report si můžete pojmenovat jak potřebujete, abyste snadno rozeznali, co je jeho obsahem. Pak už stačí vybrat ze kterých kont se budou počítat výsledky a jakým způsobem.

Je možné vložit i řádek s nadpisy sekcí, nebo součtové řádky, kde si přesně nadefinujete, které řádky chcete sčítat.

Reporty mohou mít různé podoby, záleží jen na definici řádků.

Lze zobrazit základní data – Plán, Skutečnost, Rozdíl. Sekce je možné rozdělit nadpisy, součty, barvami, podle toho, co vám vyhovuje nejvíce.

Nebo Kumulovaná data za měsíce. Každý měsíc ukazuje hodnotu od začátku roku. Opět existují pole Plán, Skutečnost, Rozdíl.

Další moduly a užitečná řešení

Tyto stránky využívají Cookies. Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s používáním Cookies.Zjistit víceOK, rozumím