Vyřizování zakázek

Doplněk Vyřizování zakázek slouží k výraznému usnadnění, zrychlení a automatizaci procesu expedice zboží. Zároveň eliminuje velkou část chyb, způsobených lidským faktorem.

Výhody našeho řešení:

  • Zamezení záměnám zboží při výdeji
  • Okamžitý přehled o zbývajícím množství zakázek k expedici
  • Řazení zakázek dle dopravce
  • Kompletní dokončení zakázky, včetně tisku štítku přepravce
  • Možnost znásobení kapacity v sezóně bez dalších investic do systému

 

Jak funguje Vyřizování zakázek v praxi:

V doplňku se nabízejí zakázky, které byly nějakým způsobem označeny jako dokončené, (například pomocí Inteligentního systému zakázek).

Skladník si vytiskne expediční listy, které mohou být buď souhrnné pro více zakázek najednou, nebo je každá zakázka na vlastním expedičním listu.

Zakázky se seřadí podle nastavení přepravců.

Sami si můžete určit, který přepravce má vyšší prioritu například podle domluvených svozových časů přepravců. Zakázky přepravců s vyšší prioritou se budou nabízet jako první.

Zároveň skladník celou dobu vidí, kolik zakázek ještě zbývá k expedici  a pro které přepravce.

Pokud jeden přepravce ten den již odjel, můžete jeho zakázky skrýt a tím posunout zakázky ostatních přepravců výše. Na konci dne je opět zobrazíte a další den se Vám opět řadí všichni přepravci podle priority.

Na expedičním listu se je informace o zakázce, seznam zboží a konkrétní skladová pozice, na které by se zboží mělo nacházet. Díky tomu má pracovník, který bere zboží ze skladu, veškeré informace na expedičním listu a nepotřebuje přístup do Varia, ani vlastní čtečku.

Na balícím místě si kontrolující pracovník vezme expediční list, načte jeho číslo a zobrazí se mu seznam položek, které by měly být do zakázky vloženy. Tyto položky pak jednu po druhé načte roční čtečkou. Takto načtená položka zmizí ze seznamu položek zakázky (viz. první obrázek). Není tedy možné do zakázky přidat položky, nebo naopak na některé položky zapomenout.

Jakmile jsou všechny položky potvrzeny, zakázka se dokončí dle nastavení. Například dojde k vytvoření faktury a výdejky, vyskladnění, vytištění faktury a vytištění štítku přepravce z modulu expedice.

Systém je možné provozovat v kooperaci s kamerou na balícím místě, při dokončení každé zakázky se k zakázce uloží kdo a kdy ji zkontroloval. Je tedy možné v případě nutnosti dohledat konkrétní situaci na kamerovém systému.

Doplněk umí pracovat i s tzv. Krabičkami, kdy lze připravit zakázku i částečně. Tato zakázka ještě nebude expedována, ale je potřeba zboží stáhnout z prodejny, nebo showroomu, aby nedošlo k jeho prodeji jinému zákazníkovi, než pro kterého je zboží rezervováno.

Obrázek 2Obrázek 1

Tyto stránky využívají Cookies. Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s používáním Cookies.Zjistit víceOK, rozumím