Kontrola při příjmu

Jedná se o agendu modulu Čtečky, která slouží ke kontrole zboží při příjmu od dodavatele. Kontrola zboží pomocí čtečky eliminuje chyby v příjemkách. Okamžitě víte, zda přišlo něco navíc, nebo zda nějaké zboží z objednávky chybí.

Řešení umožňuje 2 způsoby práce s doklady:

  1. Tvorba nové příjemky
  2. Kontrola existující příjemky

Tvorba nové příjemky

Používá se v situaci, kdy od dodavatele nepřijde seznam zboží, které lze v příjmu očekávat a tedy načítáním čtečkou se příjemka rovnou vytváří.
Obsluha vybere firmu a následně načítá jednotlivé produkty, které přišly v dodávce. Tím vznikají položky příjemky.
Při načtení položky systém může zkontrolovat, jestli se jedná o položku určeno na zakázku, nebo o položku, která je určena k naskladnění do skladu.

Zda je položka určena na zakázku, nebo do skladu pozná pracovník nejen podle barvy na obrazovce, ale také podle zvuku, který zazní.
Díky tomu je možné provozovat i více příjmových míst na jednom místě, stačí totiž pro každou stanici nahrát jiné zvuky.

Kontrola existující příjemky

Používá se v situaci, kdy od dodavatele máme předem dodací list. Je možné jej nahrát jako příjemku nebo jej případně načíst. Obsluha následně pomocí čtečky kontroluje, které položky přišly a které ne.

V tomto režimu dochází kromě rozlišení „na zakázku“ a „na sklad“ i k dalším situacím. Například „množství navíc“ pro případ, kdy načtu více kusů položky, než je na dokladu.
Nebo „položka navíc“ – pokud je načtena položka, která na kontrolovaném dokladu není, ale v katalogu je zavedena.

Obsluha se v takovou chvíli rozhodne, co s položkou udělá.
Po dokončení dokladu je v příjemce označeno, které položky přišly navíc, které byly správně dle příjemky a případně které chybí.

Pokud obsluha při načítání položek narazí na neznámý čárový kód, má možnost produkt dohledat a rovnou k němu tento kód přiřadit.
Pokud je na produktu poškozený, nebo nesprávný štítek, lze zavolat tisk tohoto štítku přímo čtečkou.

Krabičky

Pokud sklad slouží zároveň jako prodejna či showroom, doplněk umožňuje práci s tzv. krabičkami. To znamená, že zakázky, které jsou k dispozici částečně jsou připravovány průběžně již do krabiček a jsou uskladněny mimo standardní skladové pozice. Při příjmu, pokud je položka produktu určena pro zakázku, pro kterou již existuje krabička, systém zobrazí informaci o čísle zakázky a o tom, že krabička existuje.

Tyto stránky využívají Cookies. Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s používáním Cookies.Zjistit víceOK, rozumím