Mailovač

Mailovač je nástroj pro automatické odesílání e-mailů nebo SMS z Varia na základě Vámi zvolených parametrů a nastavení. Je určena např. k informování zákazníka o stavu jeho zakázky, nebo k zasílání faktur apod.

Služba pracuje s hodnotami z Varia, včetně stavů z Inteligentního systému zakázek, je tedy možné posílat e-maily na základě aktuální situace zakázky.
Po odeslání e-mailu či SMS je do deníku zapsána informace, kdy a jaký e-mail byl odeslán. Díky tomu je vždy vidět historie dokladu. Zároveň díky tomu nedojde k opakovanému odeslání stejného e-mailu při dalším vyhodnocování podmínek.

Kromě automatizovaného odesílání mailů lze systém použít také pro ruční odeslání e-mailu přímo z Varia, například z Telefonní ústředny.

E-maily jsou odesílány pomocí SMTP serveru, mohou tedy probíhat naprosto automaticky bez nutnosti použití poštovního klienta.
Doporučujeme e-maily vždy odesílat v kopii na interní e-mail, sloužící pro následnou kontrolu i ověření, co přesně bylo ve kterém e-mailu zákazníkovi odesláno.

Pokud existují doklady v PDF, které je třeba odeslat, lze v mailingu nastavit, aby byla k e-mailu přiložena příloha s příslušným PDF dokumentem. Typickým příkladem je automatické odeslání faktury v PDF po expedici zboží. Zároveň je možné doplněk propojit s doplňkem Tvorba PDF, který exportuje dokumenty do příslušného formátu.

Standardní e-maily jsou odesílány jako prostý text s možností načítat konkrétní data z Varia.
Je možné také vytvořit šablony v HTML a odesílat tak e-maily s formátováním.

Typické příklady e-mailů:

  • Čekáme na platbu – automatický e-mail k zakázce, která obsahuje platbu předem
  • Výzva k odběru – u zakázek s osobním odběrem se standardně odesílá faktura s výzvou k odběru zboží
  • Zásilka předána přepravci – pro každého přepravce se nastavuje zvláštní mail s konkrétním obsahem, odkazy a URL. Do těla mailu se vždy přidává i číslo balíku z Varia
  • Zásilka čeká na zboží – pokud zboží není kompletně k dispozici, je možné poslat automaticky mail
  • Zásilka převzata – faktura – používá se v případech, kdy faktura je odesílána zákazníkovi až ve chvíli, kdy máme informaci od dopravce, že byla zásilka předána

SMS

Doplněk umožňuje posílání SMS. Používá se ve spolupráci se službou pro odesílání SMS.
SMS zprávy jsou odeslány jako e-mail v konkrétním nastavení do této služby a služba zajistí přeposlání SMS zprávy.

Zpráva je vždy odesílána bez diakritiky.

Tyto stránky využívají Cookies. Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s používáním Cookies.Zjistit víceOK, rozumím